מה כדאי לוודא לפני שקונים?

בחירת מזרן נעשתה מלאכה מורכבת בשנים האחרונות, המגוון המבלבל, החומרים השונים שמרכיבים את המזרנים, מה המזרן שהכי מתאים לכם?

לפני שבוחרים את המזרן שעליו נישן ב 10-15 שנים הקרובות צריך להתייחס בשיקולים למספר נתונים:

1. האם המזרן דו צדדי, כך שניתן להפוך אותו?
2. מה דרגת הקושי?
3. האם ניתנת למזרן תקופת ניסיון בבית ומה אורכה?
5. האם בתום תקופת הניסיון ניתנת ללקוח האפשרות להחזיר המוצר ולקבל את כספו בחזרה או שמא הלקוח קבול לאותה חנות וחייב לממש בה את כספו?
6. מהי משך תקופת האחריות שניתנת?
7. האם נעשה שימוש בחומרים היפואלרגנים?

קיימים בשוק מספר סוגי מזרנים עיקריים:

  1. מזרני ספוג מלא
  2. מזרני קפיצים מבודדים
  3. מזרני קפיצי בונל
  4. שכבת נוחות לטקס \ ויסקו
  5. שכבת נוחות פילוטופ

ספוג: תחושת יציבות

מזרן הספוג קיים בצפיפיות שונות אשר מסומנות על פי צבעים. כאשר המזרן הלבן הוא בעל צפיפות נמוכה והמזרנים הצהובים והירוקים נחשבים לאיכותיים ביותר. הוא מתאים לאלה שמחפשים מזרן יציב שלא נתון לתזוזות כמו מזרן הקפיצים. מזרן הספוג מומלץ לרוב לילדים ולאנשים בריאים וצעירים.

יתרונות: מחירו ותחושת היציבות שהוא מעניק.
חסרונות: נשחק מהר יותר ומעניק תמיכה חלקית.

קפיצים: חשיבות לצפיפות

מזרני קפיצים מתחלקים לשני סוגים: קפיצים מבודדים: מזרן שבו למעשה כל קפיץ עטוף בכיס ומחובר לשורות אורכיות שמרכיבות את המזרן, או מזרן בעל קפיצים משולבים המחוברים יחדיו ויוצרים יחידה אחת. איכות המזרון ותמיכתו תלויים בצפיפות הקפיצים ומתהליך העיבוד שעובר חוט הברזל בהפיכתו לסליל קפיצי. מזרון הקפיצים המבודדים שכל קפיץ בו ארוז בנפרד הוא בעל מספר רב יותר של קפיצים ותומך טוב יותר את הגוף.

יתרונות: בעוד קפיצים משולבים מבטיחים תמיכה מלאה של הגוף, קפיצים מבודדים יוודאו שבעוד שותפכם למיטה מתהפך מצד לצד אתם לא תחושו בדבר.
חסרונות: מזרני הקפיצים רגישים לקפיצות תכופות ונשחקים מהר יותר.

לטקס

לטקס מופק מעץ הגומי, החומר הטבעי והאלסטי אשר מרפד את המזרן, פועל כשכבת ריכוך שמתאימה את עצמה לקימורי הגוף. רמת האוורור הגבוהה ועצם היותו חומר אורגני הוא דוחה את קרדית האבק ומומלץ במיוחד לסובלים מאלרגיות וכן, למי שסובל מבעיות גב.

ויסקו: מתרכך בהתאם לטמפרטורת הגוף

חומר הוויסקו הומצא לראשונה עבור סוכנות החלל האמריקנית, נאס"א. הוא מכונה גם "הספוג החכם", מפני שהוא עשוי מחומר אלסטי דמוי ג'ל אשר נשאר קשיח בטמפרטורת החדר ומתרכך בהתאם לחום גופינו. במהלך השינה מתפזר הלחץ שמופעל על ידי משקל הגוף על פני המזרן ומעניק תחושת ריחוף אשר משחררת לחצים ומבטיחה שינה עמוקה ורגועה.

יתרונות: תמיכה אורטופדית מושלמת ומומלץ לסובלים מפצעי לחץ ורגישות בעמוד השדרה.
חסרונות: המזרון החכם לא מתאים לכל אחד. משתמשים מסוימים עלולים לחוש אי נוחות ותחושת חום תמידית.

 

0